Czy mój syn ma Zespół Aspergera?

Jestem mamą 11-latka. Mój syn pamięta wszystkie daty, odpowie na pytanie, jaki był dzień, np. 11 luty 2007 i tym podobne. Interesuje się wozami strażackimi, potrafi wymienić w jakim mieście mają jakie wozy, tzn. jakich marek. Ostatnio zaczął się interesować koleją, zna rozkłady pociągów. Syn jest pod opieką poradni neurologicznej i psychiatrycznej .Jak na razie nie został zdiagnozowany. Teraz będziemy w klinice. Syn nie lubi wychodzić na dwór, nie lubi rówieśników. W szkole chodzi wiecznie sam, mówi różne dialogi z bajek.

KOBIETA ponad rok temu

Opisane przez Panią objawy, rzeczywiście są charakterystyczne dla Zespołu Aspergera. Niestety, na podstawie listu nie mogę postawić diagnozy.  Zdiagnozowanie AZ jest dość skomplikowane i często wymaga współpracy zespołu specjalistów. Proszę zatem uzbroić się w cierpliwość.

Pozdrawiam serdecznie.