Czy mój syn może być autystycznym dzieckiem?

Witam,

nasz syn właśnie skończył 2 lata i 2 miesiące. Mówi tylko tata, czasem coś pod nosem gada po swojemu, jest bardzo żywy. Jak wychodzimy z nim na spacer to po prostu leci przed siebie czasem się oglądnie za siebie, lubi bawić się samochodami. Jak był młodszy to podobało mu się jak kręcą się pedały u roweru, lubi bawić się samochodami, kiedyś poszedłem z nim do kolegi, który ma syna starszego o 6 miesięcy, unikał zabawy z nim. Czy to są objawy autyzmu????? Zapisaliśmy go na obserwację u psychologa.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie:)

Niestety trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie, mając tak niewiele informacji o dziecku, tym bardziej, że maluszek wchodzi w dość trudny wiek i dużo zachowań typowych dla tego okresu może być niepokojących dla rodziców:)

Bardzo dobrze, że umówiła się Pani z dzieckiem na konsultację do specjalistów, którzy na pewno postarają się wyczerpująco odpowiedzieć na pytania, obawy oraz, jeśli będzie to potrzebne udzielą wskazówek do kontrolowania zachowań i rozwijania umiejętnośći :)

Pozdrawiam

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Dobrze pani zrobiła zapisując się na wizytę u psychologa bo to rozwieje wszelkie wątpliwości. Zwłaszcza,że z opisu trudno cokolwiek wysnuć gdyż zawiera zbyt mało informacji.
Z pozdrowieniami
AM