czy mój syn powinien brać lek przeciwpadaczkowy?

Witam mój syn jest wcześniakiem ur.30t.c. mamy stałą opiekę P.Neurolog. Syn od urodzenia wszystko osiągał późno po roku zaczął chodzić i po roku zaczęły wychodzić zęby. W wieku 7lat nauczył się jeździć rowerem. Każdy nowy krok dla niego w coś nowego czego nie umiał objawial i nadal tak jest wielkim strachem rezygnacja ma problemy w szkole dziś ma i 8lat i nie umie czytać zapomina litery nie może się skoncentrować. Dziś P.Neurolog zapisała synowi lek na padaczkę DEPAKINE CHRONOSPHERE 250 po badaniu EEG który wyszedł że znacznymi zmianami. Boję się bo ulotka to straszne skutki uboczne.Prosze o radę bo po zapytaniu się jak wyszedł wynik badania i co oznacza nie dostałam odpowiedzi tylko że są zmiany. Prosze o rade.

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli rzeczywiście EEG jest nieprawidłowe i wykazuje zmiany charakterystyczne dla padaczki, warto rozpocząć leczenie. Pani może nie widzieć żadnych objawów na zewnątrz, ale najwidoczniej w mózgu syna pojawia się nieprawidłowa aktywność i to szkodzi synowi, jego rozwojowi. Jeśli nie jest Pani przekonana, może Pani poprosić o wynik EEG i udać się na konsultację do innego neurologa. Co do leku, niestety w ulotce muszą być zawarte wszystkie możliwe działania niepożądane, ale to nie znaczy, że choćby jedno z nich wystąpi u Pani syna.