Czy mój synek będzie miał ADHD?

Witam, jestem mamą 9-miesięcznego chłopca. Od samego początku mieliśmy straszne problemy z ssaniem piersi, synek strasznie się szarpał, odwracał główkę, płakał, około 4 miesiąca przeszłam na butlę, lecz i to nie dało znacznej poprawy, do dzisiaj spokojnie nie wypije butli do końca. Przy jedzeniu obiadków jest tak samo, 2 łyżki i wszystko co wokoło go interesuje, mam wrażenie, że nie potrafi się skupić. Poza tym bardzo niepokoi mnie jego zachowanie, od pierwszych miesięcy życia był bardzo pobudzony, mało spał, strasznie dużo się ruszał, płakał, nawet nasza pani pediatra to zauważyła, lecz nie pokierowała mnie, co mam dalej z tym robić. Wraz z rozwojem Kubusia nasila się jego zachowanie, około 6 miesiąca zaczął strasznie krzyczeć, aż zdzierał sobie gardło, krzyczy tak do dzisiaj z tygodniowymi przerwami, jeszcze bardzo martwi mnie jego machanie rączkami, robi to tak dziwnie, otwiera i zamyka dłonie, strasznie szybko, nieraz strasznie przy tym marudzi, jeżeli przytrzyma mu się rączki, to robi kółeczka nóżkami i rozpaczliwie przy tym wrzeszczy, ostatnio zaczął się spinać, uderzać w coś, robi taki grymas i sztywnieje, zaciska nogi przy przewijaniu, nieraz mam problem, żeby go przewinąć.

Jeszcze dodam, że nie nie cierpi się przytulać od jakiegoś czasu, odpycha się obojętnie, kto by go wziął na ręce, sam też się nie pobawi, nieraz całymi dniami krzyczy, marudzi, jęczy, nie wydaje mi się, żeby to powiązać z ząbkowaniem, bo nie zauważyłam żadnej różnicy w jego zachowaniu przy wyrzynaniu, a przerwami ciągle jest tak samo, rozśmieszamy go na siłę, zajmujemy czym tylko się da, aby tylko miał dobry humor. Ogólnie jest prawidłowo na rozwoju ruchowym, jest silny, już raczkuje. Dodam, że wprowadziłam stały tryb dnia, chodzę z nim na grupy zabawowe, nie stronimy od ludzi i innych dzieci, staram się, każdą chwilę poświęcić na zabawę, dotyk. Czy Kubuś może mieć ADHD, strasznie się martwię?

KOBIETA ponad rok temu

Witam;)

Trudno powiedzieć, czy dziecko w przyszłości będzie miało ADHD, myślę, że na pewno warto bawić się z maluszkiem w zabawy rozwijające jego koncentrację uwagi (budowanie wieży z kółek, z 3 klocków, mieszanie łyżeczką w kubeczku, wkładanie klocków czy innych przedmiotów do pudelka, zabawa w „a kuku” i inne, w których ważny jest kontakt wzrokowy oraz wykonanie czynności z uwagą), spontaniczność oraz sprawność ruchową.

Zachęcam do kontrolnej wizyty u neurologa, ponieważ warto dowiedzieć się, co jest przyczyną tego napinania mięśni.

Pozdrawiam