Czy mój Tata ma depresję?

Mój Tata ma 54 lata. Momentami jest bardzo spokojny, ba, zbyt spokojny, siedzi jakby smutny i nie wiadomo o czym myśląc. Mało rozmawia. Mało je i mało śpi. Innymi razy jest strasznie nadpobudliwy, kłóci się i grozi, że sobie odbierze życie i ma wszystkiego dość itp. Przy tym już prawie w ogóle nie śpi. Trwa to około tygodnia lub dwóch i znowu jest spokój. Po takim napadzie śpi na początku bardzo dużo, a potem znowu wszystko od początku. Kiedy jest taki smutny, to nigdy nie chce rozmawiać, co mu jest, a gdy jest taki rozdrażniony, to już w ogóle nie da się z nim dojść do porozumienia. Przez jakiś czas dostawał jakieś leki uspokajające, ale niewiele dawały. Był tylko bardziej osłabiony. Ogólnie ma ostatnio większe problemy z pamięcią i koncentracją. W ogóle nie chce iść na jakąś terapię, bo uważa, że wszystko jest w porządku. Nie bardzo wiemy, co robić, jak mu pomóc i właściwie co dokładnie mu dolega. Za odpowiedź z góry dziękuję!

ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Na podstawie przedstawionych objawów bardzo trudno byłoby postawić jednoznaczną diagnozę. Prezentowane objawy mogą mieścić się w spektrum objawów zaburzeń depresyjnych, ale mogą być też wyrazem innych dolegliwości psychicznych. Wskazana byłaby wizyta u psychiatry, w celu postawienia jednoznacznego rozpoznania i podjęcia farmakoterapii.

Psychiatra na Oddziale Psychiatrii w Szpitalu Bielańskim i w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy