Czy mój układ odpornościowy może być osłąbiony?

Witam we wtorek 04.09 u mojej córki zdiagnozowowano grzybicze zapalenie jamy ustnej w sobotę 8.09 pojawiły się u mnie te objawy grzybicy jamy ustnej dodam że jestem w trakcie przerwy w przyjmowaniu pigulek antykoncepcyjnych a 7.09 zaczęłam brać antybiotyki ... czy zrażenie osoby dorosłej od dziecka może świadczyć że układ odpornościowy źle działa i rozwija się jakaś poważniejsze choroba lekarz na pomocy doraźnej stwierdził że to dziwne że zdrowa dorosła kobietę zaczyna chorować na infekcje opurnistyczna i może to wskazywać na to że mam cukrzycę lub rozwoju nowotworu lub jakiegoś innego schorzenia proszę o szybką opinie bo bardzo się wystraszyłam takim stwierdzeniem lekarza

Lek. Paweł Szadkowski

Jednorazowa infekcja grzybicza nie powinna stanowić powodu do niepokoju. Nawracające zakażenia już tak. Dla pewności może Pani wykonać podstawowe badania, jak morfologia krwi z rozmazem, całkowite poziomy przeciwciał.