Czy mój wynik badania piersi to coś niepokojącego?
Witam, niepokoje sie dzisiejszym wynikiem usg piersi. Wynik brzmi tak: na godz.9 ok 1 cm od otoczki guzek lity nieregularny ze zwapnieniami o wymiarach ok 10 mm. BIRADS 4. Dodam ze przy ucisku podczas badania bolal. Mam 33 lata. Dziekuje z gory za udzielenie mi wszelkich informacji co moze oznaczac taki wynik

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
BIRADS 4 oznacza zmianę podejrzaną, która wymaga weryfikacji, najpewniej biopsji. Z wynikiem proszę się udać do lekarza, w celu zaplanowania dalszej diagnostyki.