Czy mój wynik cytologii może oznaczać nowotwór?

Mam 31. Wynik cytologi grupa III agus. Kolkoskopia opis : wykonano kolkoskopie w probie octowej widoczne grube zbielenie w okolicy kanalu zew szyjki macicy wychodzace na godz. 15 ten sam obszar jodonegatywny test shillera dodatni. Pobrano wyciniki i zrobiono abrazje. Co oznacza ten opis? Czy to znaczy ze jest bardzo zle , to moze byc rak?

Lek. Paweł Szadkowski

Opis ten wskazuje na obecność nieprawidłowych komórek. Aby określić, czy są one komórkami rakowymi, musi Pani poczekać na wynik histopatologiczny wycinków.