Czy mój wynik cytologii wskazuje na nowotwór?

PROSZĘ O WYBACZENIE.. JEŚLI PISZE NIE TUTAJ . DZIŚ DOWIEDZIAŁAM SIĘ ŻE MAM WYNIK CYTOLOGI 3A..SAMA WYCHOWUJĘ 3 DZIECI.. WCZEŚNIEJ WYNIK TO 2..JESTEM PRZERAŻONA PRZY DZIECIACH STARAM SIĘ BYĆ TWARDA.. Czy To Rak?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie, to nie rak. Cytologia IIIA oznacza obecność nieprawidłowych komórek, które same w sobie nie są rakiem, ale z czasem, np. po wielu latach, mogłyby ulec transformacji nowotworowej. Dlatego tak ważna jest regularna cytologia - pozwala wykryć zmiany, zanim staną się one niebezpieczne. Z wynikiem proszę się udać do ginekologa, najpewniej zaleci wykonanie kolposkopii (dokładniejszego badania) i ustali dalsze postępowanie. Pozdrawiam.