Czy mój wynik RTG odcinka szyjnego to coś poważnego?

Prosze o informację czy ten wynik RTG odcinka szyjnego to coś poważnego? zniesienie lordozy oraz zaostrzenia w stawach unkowertebralnych oraz na przednich i tylnich krawędziach trzonów. Szerokość szpar stawowych w granicach normy. Dziobiasta wyrośl kostna upukla się do otworu międzykręgowego na poziomie C6/c7

Lek. Paweł Szadkowski

Zostały u pani opisane zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Wynik wymaga interpretacji klinicznej, najlepiej przez pani lekarza prowadzącego, ponieważ wykonanie dalszej diagnostyki oraz ewentualne leczenie zależą głównie od pani objawów klinicznych.