Czy mój wynik wskazuję na celiakię?

Witam często miewam bóle brzucha, uczucie pełności, wzdęcia, odbijania, przelewania. Miałam robioną gastroskopię pod kątem celiakii (podejrzenie głównie dlatego że mam Hashimoto). Wynik gastorskopii - refluks i nadżerka, wynik na helicobater - ujemny, wynik badania histopatologicznego : "Wycinki błony śluzowej dwunastnicy o typowej strukturze bez zmian zanikowych kosmków i bez podwyższonego miana limfocytów śródnabłonkowych. Fragmenty śluzówki żołądka z hiperplazją dołeczkową, z ogniskową metaplazją jelitową, bez nacieku zapalnego i bez dysplazji. Widoczne jest wnikanie włókienek mięśniówki w obręb blaszki właściwej." Czy taki wynik wyklucza czy potwierdza celiakię? Dodam że nie miałam robionych badań krwi pod kątem celiakii. Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Taki wynik nie wskazuje na celiakię - jest ujemny. Natomiast wynik wskazuje obecność refluksu, nadżerek i metaplazji jelitowej. Z wynikiem proszę się udać do lekarza kierującego na badanie - zaleci odpowiednie leczenie lub kontrolę.