Czy moja aktywność fizyczna jest wystarczająca?

Jestem pielęgniarką w przychodni. 80% czasu w pracy to ruch. 5 dni w tygodniu maszeruję lub jeżdżę ba rowerze 30-45 min. Poza tym nie mam samochodu więc chodzę na nogach do pracy i załatwiają inne sprawy. Czy jestem osobą aktywną.

Aktywrność fizyczna to ten czas który poświęca Pani na ruch niezwiązany z pracą. W pracy często wykonujemy stereotypowe ruchy, jesteśmy napięci przygarbieni, to nie służy naszemu organizmowi, nie mówiąc już o tym że aktywność fizyczna ma zwiększać poziom endorfin ( w prac nie zawsze tak jest). Natomiast ilość ruchu którego zażywa Pani po pacy oceniam jak najbardziej pozytywnie. W badaniach klinicznych stwierdzono, iż trwający pół godzinny do godziny, wysiłek fizyczny o średnim nasileniu wykonywany pięć razy w tygodniu, jest dużo lepszy dla zdrowia niż taki podejmowany rzadziej, a o większym nasileniu. Życzę wytrwałości i udanych marszrut.