Czy moja ciąża ma szanse na przetrwanie?

Witam. Robiłam badanie b-HCG i pokazało mi 4010. Powtórzyłam po 2 dniach - 4216. Wiem, że to mało. Jutro idę do ginekologa. Czy mogę mieć jeszcze nadzieję, że się nam uda?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

"Książkowo" stężenie betaHCG na początku ciąży rośnie dwukrotnie w ciągu dwóch dni. Nie jest to jednak ścisła reguła! Przesądzający w prognozowaniu co do szans na utrzymanie ciąży jest natomiast wynik badania USG (przede wszystkim uwidocznienie prawidłowej czynności serca zarodka).

Jak najbardziej może Pani więc mieć nadzieję.

Pozdrawiam serdecznie i życzę pomyślnego przebiegu ciąży!