Czy moja dziewczyna jest w ciąży po wytrysku do pochwy?

Witam,
jestem chłopakiem mam 18 lat i kilka godzin temu uprawiałem z moją dziewczyną seks. Niestety doszedłem tak niefortunnie, że część mojej spermy dostała się na łechtaczkę oraz na wejście pochwy. Była ona tam może z kilka sekund. Dziewczyna była w pozycji leżącej na brzuchu. Oczywiście zaraz powiedziałem jej by wstała, aby nie było możliwości wpłynięcia spermy dalej. Zaraz pobiegliśmy do łazienki i wszystko moim zdaniem dokładnie wypłukaliśmy wodą z prysznica, a ona dodatkowo przemyła się tam mydłem.
Oczywiście chciałbym się dowiedzieć jak duże jest prawdopodobieństwo, że jednak może ona zajść w ciążę?
Piszę to w nocy, więc jeszcze dzisiaj pójdziemy razem do ginekologa na wszelki wypadek się upewnić i czy nie będzie konieczne przyjęcie tabletki antykoncepcyjnej po stosunku? Niepokoję się czytając rożne wypowiedzi na różnych forach, pewnie dużo ma na celu tylko zdenerwowanie ale na pewno są też prawdziwe, stąd moje zapytanie do fachowców:)
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam:)

18 LAT ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo niskie. Dużo zależy od tego, w której fazie cyklu miesiączkowego jest teraz Pana dziewczyna. Jeśli jest to okres płodny (mniej więcej w środku cyklu, ok. 14 dni przed miesiączką), to szansa nie jest zerowa, ale i tak nieduża. Jeżeli jest to jednak końcówka cyklu lub okres tuż po miesiączce- to ryzyko spada prawie do zera.
Proszę nie martwić się na zapas. Zajście w ciążę w ten sposób zdarza się naprawdę rzadko. Jeśli miesiączka nie pojawi się w spodziewanym terminie, dziewczyna może wykonać test ciążowy (jeżeli minie co najmniej dwa tygodnie od zbliżenia).
Pozdrawiam!