Czy moja dziewczyna może być w ciąży po metodzie Yuzpe?

Witam,

jestem chłopakiem i mam 18 lat. Dwa tygodnie temu doszło do zbliżenia między mną i moją dziewczyną. Niestety, doszło do niespodziewanego wytrysku. Czułem, że się zbliża więc szybko go wyciągnąłem. Nie jestem jednak stu procentowo pewien czy nic nie zostało w środku. Natychmiast powiedziałem o tym partnerce. Przemyła się tam dokładnie wodą i mydłem, następnie wzięła 3 tabletki antykoncepcyjne 15 minut po stosunku i 2 rano (metoda Yuzpe). Tabletki zawierały hormony **** + ****. Najgorsze jest to, że wszystko odbyło się 14 dni po rozpoczęciu się poprzedniego krwawienia.

Dziewczynie wydaje się, jakby miała coś w brzuchu. Mam nadzieję, że po prostu histeryzuje. Okres się jeszcze nie spóźnia, bo termin wg moich wyliczeń wypada dokładnie dzisiaj, ale i tak się boimy. Tydzień temu bolał ją bardzo mocno brzuch w okolicy jajników, tak jak przed okresem tylko że mocniej. Od tygodnia ma nabrzmiałe i nadwrażliwe piersi.

Proszę o jak najszybszą odpowiedź. Dziewczyna strasznie się tym przejmuje, ja staram się ją wspierać, ale jej strach mnie nakręca. Z góry dziękuję.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Bóle piersi oraz przesunięcie terminu wystąpienia miesiączki to możliwe efekty uboczne zastosowanej przez Państwa metody antykoncepcji. Szansa na zapłodnienie jest minimalna. Ponieważ minęło już jednak ponad dwa tygodnie, można wykonać test ciążowy- wynik negatywny powinien być wiarygodny, choć nie ma stuprocentowej pewności.

Pozdrawiam!