Czy moja ilość testosteronu pomimo Hashimoto nie jest za niska?

Witam, pytanie dotyczy analizy wyników badań hormonalnych. Choruję od kilku lat na hashimoto, nadszedł czas kiedy z żoną zaczęliśmy starać się o dziecko póki co bez rezultatu. Zrobiłem sobie dla pewności badania krwii aby sprawdzić czy ilość hormonów płciowych jest w porządku. Czy dla mężczyzny w moim wieku ilość testosteronu pomimo normy nie jest za niska? Dodam, że od niedawna doszedł sporadyczny problem z erekcją. Praktycznie od zawsze moje libido jest bliskie zeru. Od kilku lat niezmiennie odczuwam przemęczenie, niewyspanie i problem z opanowaniem nerwów. Moje wyniki: Testosteron 356,98 (175-781) DHEA SO4 178 (85-690) Prolaktyna 10,17 (2,64-13,13) Progesteron 1,22 (0,14-2,06). Jeśli chodzi o haachimoto zacząłem kilka lat temu od dawki euthyrox n25 gdy miałem tsh pow. 6. Aktualnie od pół roku zażywam euthyrox n50. Wizyta u endokrynologa odbyła się w zeszłym miesiącu i po wynikach krwii lekarz dawki nie podniósł. Czy nie powinienem mieć dawki jeszcze troszkę zwiększonej z racji na nadal troszkę wysokie tsh? Oto wyniki krwii z listopada: Tsh 3,10 (0,270-4,20) Ft3 4,98 (3,10-6,80) (50,81%) Ft4 16,93 (12-22) (49,30%) Serdecznie pozdrawiam

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam.Wszystkie wyniki hormonalne są w normie. Hormony płciowe oraz hormony tarczycowe. Problemy z niskim libido oraz zaburzeniami erekcji moim zdaniem wymagają konsultacji z psychiatrą, bądź psychologiem. Warto poszukać innego tła tych problemów. Pozdrawiam.