Czy moja wada wzroku się z czasem powiększa?

czy wada wzroku się z czasem powiększa? byłam dziś kontrolnie oddelegowana z pracy na badania okresowe, musiałam też odwiedzić okulistę ponieważ pracuję przy monitorze. Okularów nie noszę i nigdy nie nosiłam, ale od jakiegoś czasu zauważyłam że nie widzę niektórych liter z daleka, są rozmazane. Zazwyczaj są to litery B, D, C, O, czyli te z tzw. 'brzuszkiem'. Z bliska przeczytam wszystko. I dziś u tego okulisty czytałam te litery z daleka, i przy jednym i drugim oku zatrzymałam się przy tej samej literze, było tam napisane C a ja za każdym razem czytałam O. W jednym oku jak mi okulistka do jakichś okularków założyła jakieś szkiełko od razu zobaczyłam przejrzyściej, a przy drugim oku jedno szkiełko nie pomogło, musiała mi dołożyć drugie i wtedy też przejrzyście widziałam. Na końcowych wynikach napisała że mam 0,5 dioptrii, ale nie ma przeciwskazań do pracy przed monitorem i okularów też nie potrzebuję, a mi powiedziała że jest OK. I tak się zastanawiam, czy z czasem ta wada się pogłębi? Gdy robiłam badania 3 lata wcześniej nie narzekałam na nic że mam rozmazany obraz czy coś, miałam wręcz 'sokoli' wzrok, a teraz to 0,5. W ogóle oznacza to 'plus' 0,5? czy krótkowzroczność to czasami nie jest 'minus'? czy ja coś pokręciłam?

Dioptria to jednostka, którą wykorzystuje się do określenia zdolności do rozpraszania lub skupiania wiązki światła przez soczewkę w okularach. W dużym uproszczeniu, krótkowidze noszą "minusy", a dalekowidze "plusy". Pozdrawiam.