Czy moja waga jest odpowiednia, czy powinnam przytyć?

Mam 16 lat, mam 168 cm wzrostu i ważę 51 kg. Czy moja waga jest odpowiednia, czy powinnam przytyć?
16 LAT ponad rok temu

Witam,
w chwili obecnej Twoje BMI odpowiada linii 10 centyla, powyżej którego definiuje się szczupłość, a poniżej którego - niedobór masy ciała.
Ty jesteś „na skraju” prawidłowej masy ciała i jej niedoboru.
Nie podejmuj diet odchudzających, dobrze gdybyś odrobinę przytyła.
Istotną kwestią jest to, czy od zawsze charakteryzowała Cię drobna budowa ciała, czy też podejmowałaś próby odchudzania/schudłaś samoistnie.
Najlepiej, jeśli skonsultujesz się ze szkolną pielęgniarką lub lekarzem.
Wszystkie decyzje podejmuj wraz z rodzicami.

Pozdrawiam