Czy moja waga jest odpowiednia? I jak zwalczyć wzdęty brzuch?

Jestem 16-letnią kobietą i ważę ok. 58-59kg. Od długiego czasu chcę schudnąć, każdy mówi, że nie mam z czego, że jestem chuda, itp. ale się sobie nie podobam. Nawet wymuszałam już wymioty po jedzeniu lub zamiast zjeść coś to piłam wodę, ale jak doszły do tego myśli o samobójstwie to zaprzestałam, ale nadal się sobie nie podobam. Dużo spaceruję, ćwiczę 4 razy w tyg. na WF-ie. I od ponad 6 miesięcy robię brzuszki i krążenia biodrami, do tego z 2 tyg. temu zaczęłam skakać na skakance. Ale mam problem z panowaniem nad jedzeniem. Jak zobaczę coś słodkiego to nie mogę sobie tego odmówić. Co mogę zrobić, żeby schudnąć? Kolejnym problemem jest wzdęty brzuch od ponad tygodnia.. Jestem po grypie jelitowej i mam już od ok. ponad tygodnia wzdęty brzuch. Okropnie to wygląda, bo przyzwyczaiłam się do tego, że mój brzuch był płaski i starałam się wyrobić mięśnie, w sumie wychodziło mi to już, ale nagle ten wzdęty brzuch. Proszę, co mam zrobić, żeby się go pozbyć?
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Zabrakło informacji o wzroście, stąd ciężko odpowiedzieć mi na Twoje pytanie, czy masa ciała jest prawidłowa.
Z diety należało by wyeliminować: napoje alkoholowe, mocną kawę i herbatę, wody gazowane, kolorowe napoje, tłuste wędliny, serki topione, typu fromage, feta,sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, "fast-food'y", gruszki, daktyle, czereśnie, ciasta, ciasteczka.
Wypukłość brzuszka mogą potęgować przyprawy, takie jak: ocet, pieprz, curry, papryka, ziele angielskie, liść laurowy, gorczyca, gałka muszkatułowa, czy musztarda.
Podobny efekt wywołują warzywa kapustne, czy czosnek, cebula, nasiona roślin strączkowych. Oleje lepiej dodawać jako element surówek, aniżeli na nich smażyć (dzięki temu będą łatwiej trawione i nie spowodują długiego zalegania w żołądku).

Wzdymanie brzucha może też występować przy nietolerancji laktozy (cukru mlecznego).
Korzystne może być także zmniejszenie ilości soli dodawanej do posiłków (w celu ograniczenia zatrzymywania się wody w organizmie).

Jeśli nadal cierpisz z powodu zaburzeń jelitowych, skontaktuj się z lekarzem.
Być może warto byłoby porozmawiać o Twoich problemach (prowokowaniu wymiotów etc.) z psychologiem?

Pozdrawiam