Czy moje bóle mają związek z kręgosłupem?
Dzień dobry. Od długiego czasu miewam bóle brzucha pod lewym i prawym żebrem, nierzadko również w górnej części brzucha (okolice żołądka). Po czasie ból zaczął promieniować pod prawą łopatkę. Również po czasie zacząłem miewać świąd skóry. Postanowiłem wykonać rezonans magnetyczny jamy brzusznej z kontrastem. Zwłaszcza, że w okresie dziecięcym miałem podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki. Przed rezonansem wykonałem badania krwi: Amylaza (krew, mocz) - norma Lipaza - norma Bilirubina - norma Glukoza - norma ALT AST GGTP CA 19-9 - również norma USG - norma Bóle narastały tak kilka dobrych miesięcy. Otrzymałem wynik rezonansu magnetycznego. Nie jestem lekarzem, jednakże wydaje mi się, że wynik jest w normie ( poza torbielem na śledzionie ). Bardzo proszę Pana/ią Doktor o interpretację tych wyników. Wątroba niepowiększona, bez zmian ogniskowych, w DWI bez ognisk ograniczenia dyfuzji, w DCE patologicznego wzmocnienia po kontraście. Pęcherzyk żółciowy niepowiększony, cienkościenny, o prawidłowej IS. Drogi żółciowe są nieposzerzone. Żołądek bez uchwytnych patologii. Trzustka prawidłowej wielkości, o prawidłowej, jednorodnej IS, o gładkich zarysach, w DWI bez cech ograniczenia dyfuzji, w DCE bez ognisk patologicznego wzmocnienia po kontraście. Przewód Wirsunga nieposzerzony. Śledziona niepowiększona. W miąższu śledziony widoczne jest drobne ognisko wielk. ok. 3-4 mm, o wysokiej IS w T2 tirm, bez ewidentnych cech wzmocnienia po kontraście, najpewniej drobna torbiel. Innych zmian w zakresie śledziony nie stwierdza się. Nadnercza o obrazie w granicach normy. Nerki w położeniu typowym, prawidłowego kształtu i wielkości, bez cech zastoju, bez zmian patologicznych. Węzły chłonne w jamie brzusznej są niepowiększone. Wolnego płynu w jamie brzusznej nie stwierdza się. Pętle jelitowe w zakresie objętym badaniem, w zakresie wydolności metody, bez zmian guzowatych. Prawoboczne uwypuklenie kręgosłupa lędźwiowego. Innych zmian nie stwierdza się. Czy te bóle mogą wynikać od kręgosłupa? Mam pracę siedzącą 40h w tygodniu ( przed komputerem ), po pracy też potrafię posiedzieć kilka godzin. Średnia aktywność fizyczna ( ale jest ), nie jestem otyły. Mam 24 lata Pozdrawiam serdecznie!

MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu
Dzień dobry,
za nim wypowie się lekarz chciałbym wypowiedzieć się na temat opisanych przez Pana objawów i przedstawionych w nich wyników badań laboratoryjnych. Najlepszym po za wykonaną przez Pana diagnostyką obrazową i laboratoryjną z krwi jest dokładne badanie i podejście holistyczne przez dobrego specjalistę.
Pozdrawiam