Czy moje ciśnienia są zbyt niskie?

Dzień dobry mam 33 lata i bardzo często mam cisnienie poniżej 115 na 70 czy to jest niebezpieczne i co mogę zrobić żeby cisnienie było wyzsze
KOBIETA, 33 LAT 2 miesiące temu

Nadciśnienie a aktywność fizyczna

Sport to zdrowie ? również dla osób, którym dolega wiele dolegliwości, np. nadciśnienie. O tym, jak dostosować odpowiednią ilość wysiłku fizycznego dla konkretnego pacjenta, tłumaczy dr Piotr Gryglas.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

normy dla ciśnienia tętniczego krwi są dosyć szerokie i zależą m.in. od wieku pacjenta – dorosłe osoby optymalnie powinny mieć ciśnienie poniżej 120/80 mm Hg.

To oznacza, że nic nie wskazuje na to, by Pani ciśnienie było za niskie – jeśli takie ciśnienie ma Pani zazwyczaj (oczywiście niewielkie odchylenia są normalne), a przy tym – co szczególnie istotne – czuje się Pani dobrze, wówczas nie ma powodu do obaw.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/badanie-cisnienia-krwi-wartosci-prawidlowe.

Na wszelki wypadek warto przez pewien okres – np. tydzień lub dwa – codziennie, o tej samej porze, dokonywać pomiaru ciśnienia krwi, a jego wyniki notować. Jeżeli nie zauważy Pani dużej amplitudy wyników, to można założyć, że ciśnienie krwi ma Pani w normie. W razie wątpliwości może Pani również swoje pomiary skonsultować z internistą – do niego należy ocena, czy konieczna jest wizyta u kardiologa i diagnostyka.

Jeśli jednak spadki ciśnienia sprawiają, że źle się Pani czuje, warto zwrócić uwagę, w jakich sytuacjach się pojawiają. Być może są skutkiem odwodnienia czy zaburzeń wodno-elektrolitowych. Niekiedy więc wystarczy zadbać o prawidłowe nawodnienie organizmu.

Więcej informacji odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/niedocisnienie-tetnicze.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty