Czy moje ciśnienie jest powodem do obaw?

Witam. Mam 31 lat. 186 cm wzrostu oraz 100 kg wagi. Można powiedzieć, że jestem dobrze zbudowany, trenuje na silowni, biegam. Moje średnie ciśnienie mierzone rano i popołudniu w ciogu 2 miesięcy wynosi 137 /75. Czy mam się czego obawiać, czy te ciśnienie jest ok czy muszę udać się do lekarza. Pozdrawiam Paweł

Lek. Paweł Szadkowski

Pana ciśnienie jest w normie. Proszę pamiętać, że ciśnienie należy mierzyć zawsze w spoczynku. Dopiero powtarzające się wynik powyżej 140/90 powinny skłonić Pana do wizyty u lekarza rodzinnego.