Czy moje dolegliwości są związane z alkoholem?

Witam , mam na imię Tomek . Przejdę od razu do rzeczy , tz mam 21 lat palę papierosy jakoś 6 lat , piję również coś koło tego. Papierosy to może 2,3 dziennie , ale alkohol w tygodniu potrafiłem pić 7 dni i tak przez miesiąc nawet ciągle wódka , piwa . Później zaczęło się mieszanie typu z piwem , winem i trwało to dalej 0,7 nie stanowiło dla mnie żadnego problemu potrafiłem dopić kolejne 5 piw i iść do domu prostym krokiem i iść normalnie spać , wstać z rana ( bez kaca , jedynie susza w buzi przez jakąś godzinę i duże picie wody z kranu i czułem się wypoczęty , gotowy do akcji tak jak nigdy bym nie pił ) . Jakoś pół roku do tyłu zaczęła się biegunka z rana którą olałem dosłownie i piłem dalej , momentami zdarzała się z ciągłym połykaniem śliny i chęcią wymiotów do których nigdy nie dochodziło przez ten okres. Sytuacja niepokoi mnie gdyż od pewnego czasu jeśli na trzeźwo wsiądę do samochodu ( jako pasażer ) to po chwili mam ochotę wymiotować, zaczynają robić się suche usta , głowa nie boli tylko od razu dostaję bóle brzucha jak przy biegunce choć nie zawsze ale cały czas jest ślinotok uczucie jest takie jak miał bym za chwile zwymiotować choć nie cofa mnie dosłownie , strasznie mi to przeszkadza. Sytuacja zmienia się o 180 stopni gdy wypiję alkohol do takiego stopnia że już się nie stresuję tym że to może wystąpić i wtedy to się nie dzieje , dziwne prawda ? Na ogół w domu też często się tak czuję ostatnimi czasy i najdziwniejsze jest to , że przeważnie jeśli zaczynam się czymś przejmować bądź stresować i nie wiem czy to może leżeć po stronie głowy czy coś ze mną jest. A i dodam że często czuję w brzuchu takie bąbelki którym towarzyszy głośny dźwięk , bardziej śmierdzące gazy i częsty brak apetytu .

Lek. Bartosz Domagała

Należy niezwłocznie udać się do lekarza pierwszego kontaktu celem wykonania podstawowych badań oraz w przypadku nieznalezienia przyczyny pogłębienia diagnostyki u specjalistów m.in gastroenterologa