Czy moje duszności mają związek z nerwicą?

Witam, chcę zapytać o wiarygodność wyników spirometrii. Od około 3 lat towarzyszą mi duszności, które 7 miesięcy temu nasiliły się do tego stopnia, że trafiłem na SOR, gdzie zrobiono mi wszelkie badania i stwierdzono nerwicę lękową. Jednakże od tych 7 miesięcy duszności nie ustąpiły nawet na DZIEŃ, są obecne cały czas przy saturacji 96-99%. Miałem robioną dwa razy spirometrię, w tym raz z próbą rozkurczową i wszystkie wyniki wychodzą powyżej 100% normy, poprawy po podaniu leku nie było żadnej, ALE żadnej próby nie jestem w stanie dmuchać 6 sekund, dmucham maksymalnie 3 sekundy. Byłem z wynikami u dwóch pulmonologów i mówią, żebym się tym nie przejmował, jednak czy to aby na pewno normalne, że za nic w świecie nie jestem w stanie wydmuchać tych minimum 6 sekund? Dodam, że oczywiście podczas tych prób byłem bardzo zestresowany, ciągłe skupienie na oddechu, uczucie że zaraz się uduszę, puls 120-130, a wyniki tak jak wspomniałem wychodzą wszystkie powyżej 100% normy.

Dzień dobry, w opisanym przez Pana objawów wskazana stacjonarna wizyta u specjalisty psychiatry w celu wykluczenia lub potwierdzenia zaburzeń lękowych które mogą dawać opisane objawy ale aby to potwierdzić jest wskazana wizyta stacjonarna u lekarza psychiatry który oceni Pana stan zdrowia.

Pozdrawiam