Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy moje dziecko będzie miało rude włosy?

Czy moje dziecko będzie miało rude włosy? Ja jestem ruda o jasnej karenacji, mój partner to brunet o śniadej cerze. Mój tato brunet, moja mama brąz. Moja siostra ciemny blond, brat brąz- tylkonja ruda. Moja babcia (matka ojca była ruda). Od strony partnera matka brunetka, ojciec brunet, brat brunet, siostra brunetka. Partner ma syna z poprzedniego małżeństwa z kobietą o blond włosach. Ich syn jest typowym blondynem przez co domniemywać mogę ze mój partner mimo tego ze jest brunetem to ma tez recesywny gen blondu który przekazał synowi. Czy możliwe ze nasz synek urodzi się rudy?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Fryzura wieczorowa - fale

Zależy Ci na tym, by pięknie wyglądać wieczorem? Nie masz pomysłu na fryzurę? Na najbliższe wyjście proponujemy fale. Obejrzyj filmik i zainspiruj się.

Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania

Uznaje się, że gen odpowiedzialny za włosy rude, jest genem recesywnym w stosunku do genu włosów brązowych. Niemniej, skoro Pani partner ma dziecko o jasnych włosach, może dziecku przekazać gen recesywny, odpowiedzialny za jasne włosy, a Pani gen odpowiedzialny za rude włosy. Wtedy dziecko może mieć rude włosy.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy