Czy moje dziecko jest nadpobudliwe?

Mój synek ma 9 lat , chodzi do szkoły podstawowej do 2 klasy. Jest nadpobudliwy. Nie mogę skupić uwagę na lekcjach , przeszkadza dzieciom bo musi z nimi porozmawiać na lekcji. Spokojnie nie mogę nawet po stojąc nawet prze 5 minut. Mówi bardzo głośnie , i cały czas musi coś robić . Synek jest bardzo dobry i bardzo trudno jemu bo mówi ze w szkole Nima kolegów . Nauczycielka powiedziała ze dobre było pójść z synem do psychologa . Nie wiemy co mamy robić . Nie chcemy żeby dziecko odradzali ze on jest chory , ale chcemy pomoc synu .

Mgr Aneta Dom Psychologia

Dzień Dobry,

Z synkiem dobrze byłoby się wybrać do poradni psychologiczno-pedagogicznej. W takim miejscu pracują specjaliści doświadczeni w pracy z maluchami, a ich celem nie jest przypięcie dziecku łatki chorego.

Dzięki wizycie w poradni, dowie się Pani na czym polegają trudności dziecka, jakie mogą być ich powody i co można z tym zrobić. Otrzyma Pani informacje o tym jak wspierać synka, poradnia wyda również zalecenia dla szkoły. Niektóre dzieci potrzebują dodatkowego wsparcia na etapie intensywnego rozwoju. Im szybciej wdroży się pomoc, tym lepsze będzie dalsze funkcjonowanie synka.

Życzę wszystkiego dobrego dla Pani i Synka