Czy moje dziecko ma niedowagę?

Witam, bardzo proszę o pomoc ostatnio na bilansie położna stwierdziła, że moje dziecko ma niedowagę. Mała jest karmiona piersią. Ze szpitala wyszłyśmy z wagą 3100(urodziła się 3320)dł.55cm. W trzecim tygodniu ważyła 3780. W 8 tygodniu waga 4540 dł. 59cm, w 14 tygodniu 5545 dł. 62 a w 17 tygodniu 5730 dł.64cm. Czy moje dziecko ma niedowagę, pediatra twierdzi że rozwija się prawidłowo (podnosi główkę, przewraca się na boczki jest radosna).

przybiera raczej mało, proszę sobie sprawdzić jakie są normy dla wieku pani dziecka - na końcu książeczki zdrowia dziecka. Dzieci na piersi potrafią przytyć nawet kilogram miesięcznie. Może ma pani za mało pokarmu, proszę po każdym karmieniu spróbować dokarmić mlekiem z butelki no i zacząc podawac zupki i owoce.

Witam.

Zgodnie z siatkami centylowymi Pani córeczka ma lekką niedowagę ale mieści się jeszcze w granicach dopuszczalnych. Proszę zaobserwować ile pokarmu mała wypija, czy piersi po karmieniu są opróżnione i czy dziecko nie zdradza niepokojących objawów. Istnieje możliwość że dziecko jest po prostu drobnej budowy. Proszę zaufać swojemu lekarzowi. Jeśli pediatra po przebadaniu maluszka nie stwierdził nieprawidłowości, może Pani być spokojna.

Pozdrawiam.