Czy moje dziecko mogło się od jeża zarazić wścieklizną?

Witam, wczoraj przez nieuwagę przejechałam kółkiem wózka po potrąconym dzień wcześniej jeżu. Po skończonym spacerze postawilam wozek w korytarzu, po którym raczkuje moje dziecko, czy jest możliwe, że coś na kółkach przeniosło się na podłogę i dziecko biorąc rączki do buzi mogło się zarazić np. wścieklizną? Chyba trochę przesadzam, ale nie daje mi to spokoju... Dodam, że kółka w domu na pewno były suche...

Nie znalazłem nigdzie informacji że ktoś zaraził się wścieklizną od jeża. Poza tym zakażenie następuje jeśli ślina lub tkana mózgowa chorego zwierzenia zetknie się z uszkodzoną skóra lub błoną śluzową człowieka- WIEC TYLKO KONTAKT BEZPOŚREDNI ZE ZWIERZĘCIEM JEST NIEBEZPIECZNY. Nie można się zarazić przez kontakt z krwią chorego zwierzęcia. Również kontakt pośredni ze zwierzęciem przez dotykanie przedmiotu który się sykał z chorym zwierzęciem nie stwarza ryzyka zakażanie wścieklizną.