Czy moje dziecko może mec zespół Aspergera?

Dzień dobry jestem mamą prawie 5 letniej dziewczynki. Córka zaczęła teraz przedszkole jako 4 latek . Chciałam się po poradzić co zrobić aby była lepsza adaptacja w przedszkolu . We wrześniu było lepiej niz teraz. Codziennie płacze w przedszkolu bo tęskni za mną .nie bawi się z dziećmi. Jak mają ang raz w tyg. to strasznie płacze aż czasem wymiotuje . W domu w głowie jej tylko zabawy . Poza przedszkolem umie i chce się bawić z dziećmi. Myślałam że nie będzie miała.problemu w przedszkolu. Zaraz koniec roku a ona nadal płacze. Co robić ? Jeździmy do osteopaty i zauwayla u córki lekki zespół Aspergera. Kierując się opowiadaniami naszymi co się dzieje w przedszkolu. Także jest bardzo wrażliwa. Co robić ? Odpuścić. Temat czy może iść do psychologa. ?

Dzień dobry,

Jeśli podejrzewa Pani Zespół Aspergera warto udać się do psychologa w celu potwierdzenia lub wykluczenia diagnozy.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

stawianiem diagnozy zajmuje się specjalista – pediatra, neurolog, psychiatra dziecięcy oraz psycholog, a nie osteopata. Ponadto, żeby postawić diagnozę zespołu Aspergera trzeba wykonać badania w tym kierunku. Specjaliści muszą również zobaczyć dziecko i jego zachowania, aby móc powiedzieć coś więcej. Sam opis jest niewystarczający i na tej podstawie nie stawia się diagnozy.

Być może dziecko nie jest jeszcze gotowe na uczęszczanie do placówki. Jeśli podejrzewają Państwo jakieś zaburzenia, to proszę udać się z dzieckiem do poradni psychologiczno-pedagogicznej. Tam trzeba wykonać pełną diagnozę, do czego zachęcamy. Proszę nie zwlekać, będzie Pani spokojniejsza po wykluczeniu bądź potwierdzeniu tych przypuszczeń.

Podobne pytania znaleźć można poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-postepowanie-w-przypadku-podejrzenia-zespolu-aspergera-u-7-latka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/podejrzenie-zespolu-aspergera-u-dziecka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ataki-histerii-bez-konkretnego-powodu-u-3-letniego-dziecka-z-podejrzeniem-zespolu-aspergera.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.