Czy moje dziecko może mieć uszkodzony bębnik?

Witam. Jestem mamą 3-letniego chłopca. Bardzo martwi mnie jego rozwój i wymowa. Dzieci w Jego wieku potrafią dużo, a On nie. Nie mówi dobrze i dużo... Mówi mama, niam (na psa), koko (jak domofon dzwoni telefon). Nieraz tata, ale na wszystkich mówi mama nawet na dziadzia. Czemu tak jest? Czy coś może być z nim nie tak? Potrafi układać klocki, wie do czego jest nóż, wie jak założyć buty i mówi jak chce na dwór Ata... W środę idę do laryngologa, aby zobaczyć co się dzieje z rozwojem dziecka. Proszę o jakaś poradę:(:( Martwi mnie to, a to moje pierwsze dziecko i już sama nie wiem co mam robić i do kogo iść o pomoc:(:(

KOBIETA ponad rok temu

Witam:)

Dobrze, że umówiła się Pani na spotkanie z laryngologiem, bo to pierwszy krok do diagnozy rozwoju maluszka. Zachęcam również, z wynikami od lekarza, udać się na spotkanie z logopedą lub neurologopedą, który pozwoli podjąć szybką i skuteczną terapię mowy dziecka, która na pewno będzie wymagała dużo pracy zarówno od synka, ale także od państwa:)

Jeśli oprócz mowy niepokoi Panią, to że synek np. nie zawsze wszystko rozumie albo nie zawsze wykonuje to, o co jest poproszony to wskazana jest wizyta i badanie u psychologa dziecięcego, który oceni czy rozwój maluszka przebiega prawidłowo, ale np. w swoim własnym rytmie albo może obserwuje opóźnienie i wskazana jest pomoc terapeutyczna:)

Pozdrawiam

Witam. Według źródeł naukowych 2 letnie dziecko powinno wypowiadać około 200-300 słów i budować proste zdania. Dziecko, które ukończyło 3 lata, wypowiada już 500 - 1000 słów i używa zdań. Pani Synek skończył 3 lata i wypowiada tylko pojedyncze słowa, ma zatem opóźnienie rozwoju mowy. Radziłbym udać się z Synkiem na konsultację do logopedy specjalizującego się w diagnozie i terapii małych dzieci.

Z wyrazami szacunku.
Anna Tońska-Szyfelbein, neurologopeda, logopeda wczesnej interwencji, pedagog terapeuta
http://www.logo-ped.gda.pl