Czy moje dziecko odziedziczy nadwrażliwą osobowość?

Witam. Cierpie na hroniczne zmeczenie, mam objawy niedoborow neuroprzekaznikow i czasem problemy hormonalne np podniesiony kortyzol lub tsh. Pozatym brak ciala modzelowatego. Czesto jestem spiety lub niepewny. Czy moje dziecko odziedziczy te wszystkie negatywne cechy. Mozliwe ze mam nadwrazliwa osobowosc. Prosze o odpowiedz. To jest wazne dla mnie.

Dzień dobry,
Nie wiem jakie są przyczyny Pana problemów zdrowotnych, ale Pana dziecko będzie dziedziczyło cechy po Panu oraz po Pana partnerce, a swojej matce. Oprócz dziedziczenia dużą rolę odgrywa to, jak dziecko jest wychowywane, nawet biologiczna podatność nie determinuje tego jakim człowiekiem będzie Pana dziecko. To czy będzie spięte, niepewne i wrażliwe, zależy także od tego jak będzie wychowywane.