Czy moje fantazje erotyczne są normalne?

Witam lat 32 obecnie mam dziewczyne ale chwilowo nie uprawiamy sexu gdyz dziewczyna miała ostatnio sporo stresu i narazie nie ma ochoty. Wiec wrocilem do masturbacji zeby sie zaspokoić, ogladałem różne porno typu zdrady zwykły sez trojkaty.podczas ogladania tych zdrad fantazjowalem sobie ze to ja zdradzam. Zdarzylo mi sie tez w tej trakcie przerwy od wspolzycia z dziewczyna zrobic sobie dobrze pod zdjecie koleżanki z pracy. Fantazjowalem tez o sexie z innymi Mam teraz wyrzuty sumienia o te fantazje i najwieksze o masturbacje pod zdjecie kolezanki, dodam ze w zyciu bym nie zdradzil tej dziewczyny i byly to tylko mysli Czy to jest normalne? Zaczynam się martwić.Miałem rowniez takie akcje o roznych fantazjach w wieku dojrzewania ale tego tak nie analizwałem i sie nie przejmowalem bo to byly normalne rzeczy w tym wieku ale w obecnym wieku i sytuacji czy to normalne podkreslam ze przenigdy bym nie zdradzil
MĘŻCZYZNA, 32 LAT 5 miesięcy temu

Dzień dobry.

Poczucie winy w przypadku masturbacji jest uczuciem autodestrukcyjnym, zupełnie niepotrzebnym.

W aktywności autoerotycznej (masturbacja, pornografia) lepiej unikać fantazji czy treści , których z różnych względów (np. moralnych, prawnych, estetycznych, religijnych, kulturowych itd.) nie można czy nie powinno się realizować w "realu".

Niektóre typy osobowości dośc łatwo "uwarunkowują się" na konkretne fantazje, co może stwarzać problemy w współżyciu "dnia/wieczora codziennego" w diadzie partnerskiej. Pozdrawiam. JW 12/23

Obraz opisu fantazji wskazuje na normę, natomiast zdaje się, że problemem jest uzależnienie od masturbacji (i ew. nadmierny popęd seksualny).