Czy moje łysienie jest dziedziczne?

Mam 24 lata. Włosy zacząłem tracić zaraz po maturze. Obecnie stan moich włosów to 4-5 w skali norwooda. Ojciec też zaczął wcześnie tracić włosy, ale głównie z tyłu. Ze strony matki brat dopiero po 35. roku życia. Zastanawiam się również, czemu włosy zacząłem tracić z chwilą, gdy zaczęły rosnąć mi włosy na ramionach i na klatce piersiowej. Z głowy zaczęło ubywać a na całym ciele przybywać. Czy można coś z tym jeszcze zrobić ,czy mam się pogodzić z tą koleją rzeczy?

Fakt, że łysienie na głowie zgrało się w czasie ze zwiększeniem ilości włosów na klatce piersiowej i ramionach, może wskazywać na łysienie męskie androgenowe. Polecam artykuł na ten temat: portal.abczdrowie.pl/rodzaje-lysienia . Istnieją sposoby na zatrzymanie postępu łysienia, jednak ich skuteczność nie zawsze bywa zadowalająca. Może Pan o nich przeczytać w artykule: portal.abczdrowie.pl/leczenie-lysienia-androgenowego