Czy moje objawy i wynik badania moczu mogą wskazywać na kamicę?

Dzień dobry. Jestem kobietą lat 46.Od ponad miesiąca odczuwam bóle w w podbrzuszu(po srodku, nisko) do tego często oddaję mocz, czuje dyskomfort w dole brzucha. Wykonałam badanie ginekologiczne. Wszystko prawidłow. Badania krwi prawidłowe.Urolog w usg zauważył niewielkie poszerzenie ukm nerki prawej bez widocznych kamieni. W tej chwili odczuwam ból po prawej stronie w dole brzucha, który promieniuje do pleców oraz mam uczucie kłucia, czy tez dyskomfortu w dole brzucha. Przy ucisku również boli. badanie ogólne moczu wykazałoprzejrzystość mętna, barwa żółta, cieżar 1,028, ph7, w osadzie nabłonki płaskie nieliczne, leukocyty pojedyncze, bakterie nieliczne, fosforany dość liczne. Dzisiaj ból się nasilił choc nie codziennie tak jest. Czy moje objawy bólowe i wynik badania moczu mogą wskazywać na kamicę, chociaż usg nie wykazało kamienia? Czy te zwiększone bóle mogą wskazywać na kolkę nerkową. Nie wiem co robić. Dziękuje za odpowiedz
KOBIETA, 46 LAT 7 miesięcy temu

Dzień dobry.

Opisany wynik z badania moczu oraz objawy może to świadczyć o rozwoju kamienicy nerkowej lub infekcji dróg moczowych.

Wskazana wizyta u swojego lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego celem odpowiedniego leczenia ewentualnie dalsza diagnostyka laboratoryjna oraz obrazowa np TK.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturopata

Dietetyk