Czy moje objawy mogą być związane z ciążą?

Witam zacznę od tego że obecny miesiąc był ciężki i mam nieregularne miesiączki, dwa dni temu kochałam się z chłopakiem, i niestety od tych dwóch dni mam bardzo dużo stresu w swoim życiu i przez ostatnie dni odrzuca mnie od jakiego kolwiek jedzenia a nawet o dziwo odrzuciło mnie od łyka kawy.. gdy miałam duży stres to nigdy nie miałam pieczenia w pochwie podczas oddawaniu moczu .. chodzę do łazienki znacznie więcej niż zwykłe... Boli mnie brzuch... , Mam od czasu do czasu mdłości...

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie

objawy mogą być spowodowane przez wiele czynników. Za wszystko może odpowiadać stres i związany z tym niezdrowy styl życia. Objawy ciążowe nie pojawiłyby się tak szybko od ostatnie stosunku, więc można ją raczej wykluczyć. Dla pewności i spokoju ducha, zawsze może Pan wykonać test ciążowy.

W obecnej sytuacji zalecamy konsultacje w poradni psychologicznej. Potrzebuje Pani pomocy w kierunku radzenia sobie ze stresem. W leczeniu może pomóc psychoterapia lub odpowiednio dobrana farmakoterapia.

Co do problemów z nieregularnymi miesiączkami, to powinna Pani przedyskutować ten fakt ze swoim ginekologiem. Warto wykonać również podstawowe badania laboratoryjne, takie jak analiza moczu i morfologia krwi.

Więcej informacji dotyczących omawianego zagadnienia znajdzie Pani w treściach poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/stres-kategoria

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.