Czy moje objawy mogą oznaczać boreliozę?

Około 2 i pół miesiąca temu wbił mi się kleszcz nad miejscem intymnym. Po wyciągnięciu go, po kilku tygodniach pojawił się w tym miejscu guzek, jakieś kilka centymetrów dalej pojawił się drugi guzek. Bardzo swędzą i bolą, są bardzo zaczerwienione.

Lek. Izabela Brym

Witam.

Objawy, które Pan opisuje, nie są specyficzne dla boreliozy. W ogóle nie wiązałabym tych zmian z ukłuciem przez kleszcza. Polecam wizytę u dermatologa.