Czy moje objawy mogą świadczyć o wadzie serca?

Witam. Mam wszystkie typowe objawy niewydolności serca : Kolatanie, duszności, osłabienie, raz miałem napad migotania przedsionkow, częsty kaszel, byłem chyba u 5 kardiologoekazdy z nich, miałem robione wyniki krwi, ekg, ekg wysiłkowe, Holter, echo, każde z tych badań po kilka razy, i każdy z lekarzy stwierdził że serce mam zdrowe. Skoro tak jest to co może mi dolegac skoro zalecane przez nich magnez i potas niewiele zmieniły w moim życiu, dalej szybko się męczę jest mi duszno i odczuwam Kolatanie serca? Czy możne te badania to za malo żeby jednoznacznie wyeliminować wadę serca?

Lek. Paweł Szadkowski

Wymienione przez Pana badania są wystarczające, by wykluczyć niewydolność serca. Objawy kołatania i duszności mogą być spowodowane też zaburzeniami hormonalnymi np. tarczycy, niedokrwistością, zaburzeniami nerwicowymi.