Czy moje objawy mogą wskazywać na chorobę nowotworową?

Dzień dobry. Od września odczuwam bóle dolnej części brzucha, mam trudności z połykaniem, podczas oddawania stolca zauważyłam krew i śluz oraz zmianę rytmu wypróżnień jak i brak apetytu. Wyczuwam guzek w odbycie. Byłam u lekarza rodzinnego od którego dostałam skierowanie do gastrologa, tam dostałam skierowanie na kolonoskopię w trybie pilnym. Aktualnie czekam na badanie. Czy to może być rak? Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Po to właśnie odstała Pani skierowanie na kolonoskopie aby się dowiedzieć co jest przyczyną Pani dolegliwości. w przypadku kolonoskopii ważne jest odpowiednie przygotowanie się dietetyczne do badania Pozdrawiam.