Czy moje objawy mogą wskazywać na demencję pourazową?

Witam, jakiś czas temu zupełnie znienacka zostałem uderzony mocno pięścią w głowę przez drugiego mężczyznę, po jakimś czasie wyczułem różnice w układzie czaszki w płacie czołowym nad lewym okiem w miejscu uderzenia, posiadam wgłębienie, które często pobolewa miewam przez to również częste bóle głowy czy bełkotanie gdy organizm jest niewyspany, oraz szczękościsk, czy wymioty. Boje się, że może to być demenacja pourazowa, którą z powodu wgłębienia i bólu będzie trzeba usunąć chirurgicznie a to dość niewygodne miejsce, ale jeżeli ból ma ustąpić i po zabiegu blizna będzie mało widoczna to jestem w stanie się tego podjąć, Czy lekarz jest mi w stanie udzielić odpowiedzi na hipotezę, którą postawiłem?

Lek. Paweł Szadkowski

Powinien pan koniecznie udać się do lekarza w celu dokładnego zbadania i oceny pana stanu klinicznego. Warto zacząć od wizyty u lekarza pierwszego kontaktu, który po ocenie pana stanu klinicznego pokieruje pana do odpowiedniego specjalisty (np. neurochirurga) i/lub badanie obrazowe.