Czy moje objawy mogą wskazywać na nerwicę lękową?
Witam .Od około 2 tygodni jestem osłabiona ,ciężko jest mi wstać z łóżka.Dodatkowo bola mnie mięśnie i stawy plus brak apetytu.Zrobilam szereg badań wraz z MR głowy z kontrastem.Neurolog stwierdził że powinnam się udać do psychiatry .Z związku z tym moje pytanie brzmi czy nerwica lekowa może dawać tak poważne objawy somatyczne ?

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Dobry wieczór.
Opisane przez Panią objawy mogą wskazywać na zaburzenia lękowe.
Zalecał bym konsultacje lekarza psychiatry który który oceni objawy kliniczne i potwierdzi lub wykluczy zaburzenia nerwicowe.
Proszę również trzymać się zalecenia lekarza neurologa który również zlecił konsultacje u psychiatry.
Pozdrawiam