Czy moje objawy to depresja?

Przez ostatni czas bardzo źle się czuję, nic mnie nie cieszy, jestem ciągle zmęczona, nie mam ochoty na nic, prawie codziennie boli mnie brzuch i chodzę przygnębiona. Znajomi pytają, co się stało, a ja nawet nie mam ochoty z nimi rozmawiać. Zrobiłam test na skali depresji Becka i wyszło mi 36 punktów, nie wiem co mam robić, ale wiem, że wszystko się zmieniło, kiedyś byłam pogodna, radosna, cieszyła mnie najmniejsza głupota, a teraz nic.

KOBIETA ponad rok temu

Przyczyny autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego przyczyny.

Paulina Witek Psycholog, Warszawa
74 poziom zaufania

Szanowna Pani,

wskazane objawy mogą świadczyć o depresji, zwłaszcza jeśli wynik na Skali Becka wynosi 36 pkt. Jednak, aby postawić diagnozę, musi zgłosić się Pani do lekarza psychiatry. Na pewno powinna Pani podjąć leczenie, a więc zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego. Proszę pamiętać, że w przypadku depresji, im szybciej podejmie się leczenie, tym większa jest szansa na szybkie odzyskanie dawnego nastroju. Proszę być dobrej myśli, trzymam kciuki i pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty