Zapytaj lekarza

1 , 0 3 7 , 0 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy moje objawy to depresja?

Przez ostatni czas bardzo źle się czuję, nic mnie nie cieszy, jestem ciągle zmęczona, nie mam ochoty na nic, prawie codziennie boli mnie brzuch i chodzę przygnębiona. Znajomi pytają, co się stało, a ja nawet nie mam ochoty z nimi rozmawiać. Zrobiłam test na skali depresji Becka i wyszło mi 36 punktów, nie wiem co mam robić, ale wiem, że wszystko się zmieniło, kiedyś byłam pogodna, radosna, cieszyła mnie najmniejsza głupota, a teraz nic.

KOBIETA ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Szanowna Pani,

wskazane objawy mogą świadczyć o depresji, zwłaszcza jeśli wynik na Skali Becka wynosi 36 pkt. Jednak, aby postawić diagnozę, musi zgłosić się Pani do lekarza psychiatry. Na pewno powinna Pani podjąć leczenie, a więc zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego. Proszę pamiętać, że w przypadku depresji, im szybciej podejmie się leczenie, tym większa jest szansa na szybkie odzyskanie dawnego nastroju. Proszę być dobrej myśli, trzymam kciuki i pozdrawiam serdecznie!

Mgr psychologii klinicznej, psychoterapeuta.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy