Czy moje objawy to jednak nerwica?

Czy może to być jednak nerwica? Dzień dobry. Od dawna mam różne lęki, które się nasilały. Miałem bóle somatyczne, słyszałem różne głosy w głowie, że zrobię coś źle, do dzisiaj mam trudności w oddychaniu a obecnie przez to trudno jest mi wyjść z domu. Zgłosiłem się do psychiatry. Pierwszą diagnozą była nerwica lękowa. Zacząłem czytać o chorobach psychicznych. Wyczytałem, że mogę mieć schizofrenię. Powiedziałem o tym lekarzowi. Lekarz zmienił diagnozę. Po 2 latach przeczytałem o chorobie dwubiegunowej. Dostałem na to lek. Biorę Abilify, Reagila, Lamitrin i Pregabalin. Po 3 latach leczenia słabe rezultaty. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Proponuję odstąpić od autodiagnozy! Zwykle kończy się to źle. Opisane objawy mogą sugerować zaburzenia nerwicowe. Ale rozpoznanie może postawić jedynie lekarz po osobistym zbadaniu pacjenta. Proszę naprawdę pójść od psychiatry!