Czy moje objawy to jelitówka?

Wiem. Od 2 dni mam biegunkę po wszystkim co zjem czy wypije , mam też wzdety twardy brzuch , bulgotanie w brzuchu i bole kregoslupa zwłaszcza lopatek. Bylem u lekarza powiedział że to zwykła jelitowka i dał mi leki przieciwbiegunkowy. Czy obiawy sa jak jelitowka? I pytanie druge w srode mam kolonoskopie na którą dlugo czekam z powodu bolu w lewym boku czy majac biegunke lepiej odwolac badanie czy isc i brac leki do badania? Z gory dziękuję za odpowiedz

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Jeśli na dzień przed badaniem zakażenie p.pokarmowego nie ustąpi należy odwołać badanie. Pozdrawiam.