Czy moje objawy wskazują na dyspepsję?

Dzień dobry k. 40l. 7 m-cy temu byłam w szpitalu z powodu bólu brzucha.(wszystko jedzenie stało mi w żołądku, bolało). Ponoć miałam przytkane jelito. Na wypisie szpitalnym jest stwierdzonae zaparcie i dyspepsja. Gastroskopia zrobiona w szpitalu wyszła ok. Przeczytałam żeaby stwierdzić dyspepsję objawy muszą utrzymywać się przez 3 m-ce? a ja wcześniej nie miałam żadnych problemów z układem pokarmowym. Czy to prawda i czy postwiono mi słuszną diagnozę.Lekarz powiedział że stało mnie się to przez życie w ciągłym niepokoju (ojciec alkoholik, potwjerdzam) i pośpiech (też potwierdzam). Od wyjścia ze szpitala i po zastosowanym leczeniu wszystko było ok, rano tylko czasami teraz przy deszczowej pogodzie lekko bolało mnie po przebudzeniu ale po wypiciu gorzkiej herbaty ból mija. Czy rzeczywiście mam dyspepsję? W usg brzucha koło pęcherzyka żółciowego podłużne hiperogenne ognisko( na wypisie szpitalnym naczyniak) ok. 30mm .wyglądu w pierwszej kolejności sugerujeogniskowe stłuszczenie. Przy wnęce wątroby drobna torbielk wnęce drobna torbielka. Dzień przez wigilią zaczął mnie boleć żołądek (lekarz rodzinny stwierdził) po wypiciu herbaty dość silny ból był i nje minął po dobie minął dalej boli ale już nie tak mocno. Mam uczucie pełności jak niewiele zjem i jakby nie trawił. Po nospie i lanzulu nie ma poprawy. Czy potrzebna jest gastroskopia i inne badania. Co mi dolega i co robić dalej?

Lek. Bartosz Domagała

Wskazana jest konsultacja z lekarzem prowadzącym i ponowna analiza objawów. Nie da się jednoznacznie ustalić na podstawie powyższego opisów konkretnej jednostki chorobowej