Czy moje objawy wskazują na raka jelita?

Witam, jestem obecnie w 23 tygodniu ciąży. Jeszcze przed leczyłam się na bóle brzucha w górnej środkowej części, wzdęcia. Teraz doszły biegunki od paru miesięcy. Na zlecenie internisty wykonałam badanie kału na krew utajona i kalprotektynę. Krew utajona- wynik pozytywny, kalprotektyna wynik 129. Strasznie się martwię… miałam wykonaną gastroskopię wyszła w porządku. Dziś byłam na wizycie u gastrologa, który postraszył mnie rakiem jelita i kazał przyjść po porodzie… jego słowa „nic Pani nie poradzę”… czy mogę tyle czekać bez diagnozy i leczenia? Czy są metody diagnozy raka oprócz kolonoskopii, która mogę wykonać dopiero za 4 miesiące? Mam małe dzieci, umieram ze strachu

Witam,

proszę na spokojnie do tych objawów podejść a tym bardziej do pozytywnego wyniku dodatniego krwi w kale które może mieć inne podłoże niż nowotwór. Przy wykonaniu badania kału na krew utajoną wymagana jest dobrze przygotowanie to znaczy powinno się zacząć od diety proszę przed badaniem zapoznać się zasadami badania kału na utajoną krew. Wskazane wykonanie morfologia z rozmazem, CRP oraz panel nowotworowy na przewód pokarmowy. Z wynikami udać się do lekarza rodzinnego aby je ocenił. Jeśli będą wyniki proszę o kontakt tutaj. Pozdrawiam