Czy moje parametry morfologii krwi są prawidłowe?

25 kwietnia wykonałam morfologię krwi, w której wszystkie marametry były w normie, prócz podwyższonego poziomu limfocytów: 44% (20-40), po powtórzeniu badania po ok. 2 miesiącach poziom limfocytów 46,3% (20-40) dodam, że w ostatnim czasie jak i przed badaniami nie chorowałam. Z objawów ogólnych jedynie występuje od ok. dwóch miesięcy stan podgorączkowy 36.9-37.2. Czy powinnam się niepokoić, bądź wykonać dodatkowe badania?

Lek. Paweł Szadkowski

Może pani wykonać badanie morfologii krwi z rozmazem ręcznym i udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania. Nie niepokoiłbym się jednak zbytnio takimi wynikami.