Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy moje problemy z serem są poważne?

Mam 49l. Choruję na Parkinsona i depresję. Miałam badania. Kilka pobudzeń przedwczesnych nadkomorowych i 58 pobudzeń przedwczesnych komorowych. Ciśnienie 140/90. Puls 110. W rozpoznaniu napisano tachykardia zatokowa,i nadciśnienie płucne. Dostałam Bisoprolol 10mg1x dziennie i Polpril 5mg 1x dziennie. Nie czuję się lepiej, spadło mi ciśnienie do 120/50 puls 78. Mam nadal odczucia "chlapania"w sercu, szybko się męczę i mam wrażenie jakby m nie mogła wypuścić wszystkiego powietrza z płuc. Do lekarza czekać trzeba ok. roku na leczenie prywatne mnie nie stać. Proszę mi powiedzieć czy choroba jest poważna i jej konsekwencje.
KOBIETA, 49 LAT ponad rok temu

Nadciśnienie tętnicze - co powinno nas zaniepokoić?

Regularnie kontrolując poziom nadciśnienie tętniczego, warto być świadomym, jakie symptomy powinny być niepokojące, a jakie nie są żadnym odstąpieniem od normy. O tym wszystkim, opowiada dr Piotr Gryglas, kardiolog.

74 poziom zaufania

Szanowna Pani.
Przedstawione przez Panią objawy mogą być wynikiem nadciśnienia płucnego, jednakże ciężko jest określić jak poważna jest Pani choroba bez dodatkowych informacji. Na pewno warto udać się do swojego lekarza rodzinnego z wynikami badań, być może będzie potrzebna hospitalizacja celem dalszej diagnostyki i ustawienia odpowiedniego leczenia.
Serdecznie pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy