Czy moje problemy z serem są poważne?

Mam 49l. Choruję na Parkinsona i depresję. Miałam badania. Kilka pobudzeń przedwczesnych nadkomorowych i 58 pobudzeń przedwczesnych komorowych. Ciśnienie 140/90. Puls 110. W rozpoznaniu napisano tachykardia zatokowa,i nadciśnienie płucne. Dostałam Bisoprolol 10mg1x dziennie i Polpril 5mg 1x dziennie. Nie czuję się lepiej, spadło mi ciśnienie do 120/50 puls 78. Mam nadal odczucia "chlapania"w sercu, szybko się męczę i mam wrażenie jakby m nie mogła wypuścić wszystkiego powietrza z płuc. Do lekarza czekać trzeba ok. roku na leczenie prywatne mnie nie stać. Proszę mi powiedzieć czy choroba jest poważna i jej konsekwencje.

Szanowna Pani.
Przedstawione przez Panią objawy mogą być wynikiem nadciśnienia płucnego, jednakże ciężko jest określić jak poważna jest Pani choroba bez dodatkowych informacji. Na pewno warto udać się do swojego lekarza rodzinnego z wynikami badań, być może będzie potrzebna hospitalizacja celem dalszej diagnostyki i ustawienia odpowiedniego leczenia.
Serdecznie pozdrawiam