Czy moje problemy z wytryskiem podczas stosunku są związane z nadmierną masturbacją?

Witam, mam problemy z wytryskiem podczas stosunku. Jak jestem z kobietą i uprawiam seks to mimo podniecenia nie osiągam wytrysku. Miałem wiele partnerek (przeważnie prostytutki). Kontakty z tymi kobietami podobają mi się, gdyż jedna z nich wprowadzała mnie w życie intymne i pomagała odkrywać swoje ciało. Bardzo późno zacząłem uprawiać seks. Moja partnerka - prostytutka powiedziała mi, że to może nadmierna masturbacja, gdyż ma ten sam problem by osiągać satysfakcje z seksu. Bardzo ją lubię. Masturbując się mam wytrysk a po stosunku nie mam. Do kogo mam się udać. Chciałbym być ojcem i będę miał dziewczynę, a boję się, że nie będziemy mieli. Jesteśmy oboje po 30, to już chyba ostatni dzwonek. Do kogo mam się udać, nie chce stracić związku z moją dziewczyną.
ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!
Problemy z erekcją u mężczyzn należą do bardzo częstych problemów. Można je podzielić na dwie grupy schorzeń: organiczne - związane w patologią w obrębie układu moczowo-płciowego i czynnościowe - na podłożu psychologicznym. Jeśli mężczyzna nie jest w stanie osiągnąć wytrysku i nie stoją za tym żadne fizjologiczne problemy, może sam powstrzymywać się, świadomie lub nie, przed wytryskiem.
Fakt, że wzwód występuje podczas masturbacji skłania ku naturze czynnościowej problemu.
Emocje, bardzo często nieświadome, mogą przyczynić się do braku wytrysku. Przykładowo, strach przed niemożnością zaspokojenia kobiety, czy ukryta złość w stosunku do partnerki. Istotnym czynnikiem przyczyniającym się do powstawania problemów ze wzwodem jest stres. Zbyt nerwowy tryb życia, codzienne problemy, brak czasu i pośpiech nie sprzyjają komfortowej atmosferze we współżyciu.
Na pierwszym planie w leczeniu znajduje się poprawa komunikacji między partnerami. Jeżeli chciałby Pan skorzystać w pomocy specjalisty to polecam rozmowę z seksuologiem.

 Pozdrawiam serdecznie!