Czy moje wyniki badań hormonów tarczycy zagrażają dziecku?

W 14 tc po raz pierwszy miałam zbadane hormony tarczycy, TSH - 4,31 przy ft4 1,27. Przez dwa tygodnie brałam euthyrox w dawce 12,5 mikrogramów, po czym TSH wyszło 4,15 i endokrynolog zwiększyła mi dawkę leku do 25 mikrogramów.po kolejnych 2 tyg TSH wynosi już 5,03 i teraz mam zalecona dawkę 50 mikrogramów. Czy nie jest to nadal zbyt mała dawka? Ciąża przebiega prawidłowo, nie miałam też problemu z zajściem w ciążę. Czy te wyniki zagrażają dziecku?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. W ciąży zalecanym poziomem TSH>2,5. Należy się skonsultować z endokrynologiem ponownie. Pozdrawiam.