Czy moje wyniki cytologii to coś groźnego?

Witam Wczoraj dostałam wynik cytoligi i w niej zawarte jest Neoplazja śródnabłonkowa niskiego stopnia (LSIL)związana z infekcja JPG lub dysplasja gradus minoros (CIN1) a chciałam dodać ze jestem w ciąży czy to coś groźnego proszę o jakaś podpowiedź

Lek. Paweł Szadkowski

Taki wynik oznacza obecność nieprawidłowych komórek, które same w sobie nie stanowią raka, ani żadnego procesu złośliwego, jednakże z czasem (zazwyczaj dość długim - kilkuletnim), mogą one ulec transformacji nowotworowej (choć wcale nie muszą). Wynik należy pokazać ginekologowi prowadzącemu, on zaleci dalsze kontrole.